FA EN

KOOSHAN

آش ماست کردی

Cooking

آش ماست کردی


زمان آماده سازی مواد: 30 دقیقه
زمان آماده پخت: 2
مناسب برای: 4نفر

مواد لازم

مواد لازم دیگر

ماست 3 لیوان برنج 1 لیوان لپه نصف لیوان پیاز 4 عدد سیر 5 عدد سبزی آش (تره ، گشنیز ، جعفری ، نعنا) 400 گرم گوشت چرخ کرده 200 گرم

دستور پخت

1

برای پخت آش ماست کردی، ابتدا لپه را از چند ساعت قبل خیس کنید.

2

داخل قابلمه کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار بدهید. 2 عدد پیاز را، خلالی خرد کنید و با کمی روغن داخل قابلمه با حرارت متوسط تفت بدهید سپس کمی زردچوبه به آن اضافه کنید.

3

پس از اینکه پیاز نرم شد لپه های خیس خورده را اضافه کنید. مجدد کمی تفت دهید سپس 4 لیوان آب اضافه کنید. حرارت را کم کنید و در قابلمه را ببندید تا لپه کاملا بپزد و جا بیفتد.

4

برنج را بشویید و به همراه 4 لیوان آب درون قابلمه بریزید و سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا خوب پخته شود و لعاب بیاندازد. سپس سیرهای کوبیده و لپه پخته شده را به برنج اضافه کنید (سیرها را با مقداری نمک، فلفل و زردچوبه بکوبید).

5

سبزی آش (ترکیب مساوی تره، گشنیز، جعفری، نعنا) را بشویید و ریز خرد کنید. سپس همزمان با اضافه کردن لپه، سبزی را هم به برنج اضافه کنید و اجازه دهید آش جا بیفتد. در طول پخت در قابلمه را باز بگذارید، در مدت پخت آش را هم بزنید تا ته نگیرد.

6

در فاصله ای که آش آماده می شود 1 عدد پیاز را رنده کنید و با فشار دست آب اضافی آن را بگیرید و داخل کاسه ای بریزید. گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید؛ سپس گوشت را قلقلی کنید. گوشت های قلقلی را در روغن سرخ کنید و در اواخر کار همراه با 1 عدد پیاز سرخ شده به آش اضافه کنید.

7

پس از اینکه آش آماده شد از روی حرارت بردارید؛ سپس ماست را با قاشق هم بزنید به آش اضافه کنید و هم بزنید. آش را در کاسه بریزید و سرو کنید.

فرم ثبت نظرات
پربازدید ترین ها

مرغ سوخاری با باتر میلک

3 ادامه

سوپ ایتالیایی توسکا

2 ادامه

چیکن استراگانف

1 ادامه