FA EN

KOOSHAN

نان همبرگری

Cooking

نان همبرگری


زمان آماده سازی مواد: 15
زمان آماده پخت: 105
مناسب برای: 15نفر

مواد لازم

شیر 240 میلی لیتر

مایه خمیر 20 گرم

شکر 1 قاشق غذا خوری

نمک 1 قاشق چای خوری

آرد شیرینی 400 گرم

تخم مرغ 1 عدد

کره 3 قاشق غذا خوری

مواد لازم دیگر

دستور پخت

1

در یک ظرف بزرگ آرد، نمک و شکر را با هم مخلوط می کنیم.

2

مخمر را داخل ظرف دیگری می ریزیم و با قاشق خوب آن را له می کنیم 60 میلی لیتر شیر گرم شده را به مخمر اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا مخمر در شیر حل شود. سپس مخلوط آرد را اضافه کرده و 180 میلی لیتر شیر نسبتا گرم کوشان را بر روی آن می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم. تخم مرغ و کره را هم اضافه می کنیم و خوب مواد را ورز می دهیم تا خمیر حالت کش دار پیدا کند.

3

یک ظرف دیگر را با روغن چرب می کنیم و خمیر را داخل ظرف می ریزیم و با دست ورز می دهیم تا حالت یکدست پیدا کند. در ظرف را با سلفون می بندیم و به مدت 1 ساعت و نیم صبر می کنیم تا خمیر خوب ور بیاید.

4

روی سطح کار کمی آرد می پوشیم و خمیر را بر روی آن قرار می دهیم و با دست آن را ورز می دهیم. خمیر را به 15 قسمت مساوی تقسیم می کنیم و هر کدام را به شکل کروی در می آوریم.

5

در قالبی که لبه هایش کمی بلندتر باشد و کف آن را با کاغذ روغنی پوشیده ایم خمیر ها را می گذاریم و با سلفون روی قالب را می پوشانیم. قالب را به مدت 15 دقیقه در فری با دمای 190 درجه سانتی گراد قرار می دهیم. قالب را از فر خارج کرده و با قلم موی آشپزخانه 15 گرم کره آب شده را بر روی آن می مالیم. حالا یک نان خوشمزه و لطیف داریم. نوش جان!

فرم ثبت نظرات
پربازدید ترین ها

مرغ سوخاری با باتر میلک

3 ادامه

سوپ ایتالیایی توسکا

2 ادامه

چیکن استراگانف

1 ادامه