FA EN

KOOSHAN

پای سیب

Cooking

پای سیب


زمان آماده سازی مواد: 45
زمان آماده پخت: 45
مناسب برای: 8نفر

مواد لازم

آرد شیرینی 320 'گرم

شکر 120 گرم

نمک 1 قاشق چای خوری

کره 1 قالب 100 گرمی

تخم مرغ 1 عدد

آب 3 الی 4 قاشق غذا خوری (آب سرد)

سیب 750 گرم سیب قرمز

آبلیمو 1 قاشق غذا خوری

نشاسته ذرت 1/4 فنجان

دارچین 1/2 قاشق چای خوری

پوست لیمو 1 عدد (رنده شده)

مواد لازم دیگر

دستور پخت

1

در یک ظرف بزرگ آرد، 20 گرم شکر و نمک را با هم مخلوط می کنیم. یک قالب کره کوشان را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم و داخل آرد می ریزیم. مخلوط را انقدر به هم می زنیم تا کره ها به خوبی جذب آرد شوند و سپس تخم مرغ زده شده را به مخلوط اضافه می کنیم. در آخر آب را روی ترکیب می ریزیم و مواد را خوب ورز می دهیم تا همه مواد با هم مخلوط شوند. خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده، ظرف را داخل سلفون می گذاریم و در یخچال قرار می دهیم تا سرد شود.

2

هر کدام از سیب ها را به 4 قسمت تقسیم کرده و هر کدام را به صورت تکه های باریکتر خرد می کنیم. سیب ها را داخل ظرف می ریزیم و آبلیمو، 100 گرم شکر، نشاسته ذرت، لیموی رنده شده و دارچین را به سیب ها اضافه می کنیم و ظرف را طوری تکان می دهیم تا همه مواد با هم ترکیب شوند.

3

روی سطح آرد می پاشیم، یک قسمت از خمیر را بر روی آن قرار می دهیم و با وردنه خمیر را صاف می کنیم. خمیر را داخل قالب پای می گذاریم، مخلوط سیب را داخل خمیر می ریزیم و با قاشق پهن می کنیم تا همه جا یکنواخت شود.

4

خمیر دوم را با وردنه باز می کنیم و قطر آن را به 30 سانتی متر می رسانیم و روی قالب پهن می کنیم. یک عدد تخم مرغ زده شده را با کمک برس آشپزخانه بر روی سطح پای می مالیم. مقداری شکر دانه درشت هم بر روی آن می پاشیم.

5

قالب را به مدت 20 دقیقه داخل فری با دمای 400 در جه سانتی گراد قرار می دهیم. سپس قالب را از فر خارج کرده، دور آن را با فویل می پوشانیم و به مدت 25 دقیقه دیگر داخل فر می گذاریم. پای سیب آماده سرو شدن است... نوش جان.

فرم ثبت نظرات
پربازدید ترین ها

مرغ سوخاری با باتر میلک

3 ادامه

سوپ ایتالیایی توسکا

2 ادامه

چیکن استراگانف

1 ادامه