FA EN

KOOSHAN

پای لیمو ترش

Cooking

پای لیمو ترش


زمان آماده سازی مواد: 18
زمان آماده پخت: 25
مناسب برای: 8نفر

مواد لازم

بیسکویت 200 گرم (ساقه طلایی)

شکر 3 قاشق غذا خوری

کره 30 گرم

تخم مرغ 4 عدد زرده

پوست لیمو 1 قاشق غذا خوری پوست لیمو ترش(رنده شده)

شیر عسلی 1 عدد

آبلیمو 1/2 فنجان

خامه سنگین 240 گرم

مواد لازم دیگر

دستور پخت

1

بیسکویت ها را داخل آسیاب می گذاریم تا کاملا خرد شود. خرده های بیسکویت را داخل ظرف می گذاریم و 2 قاشق غذا خوری شکر و کره کوشان را به آن اضافه می کنیم. مواد را خوب به هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند.

2

مخلوط بیسکویت را در ظرفی به قطر 23-20 سانتی متر می ریزیم و با قاشق بیسکویت ها را خوب تخت می کنیم به طوری که تمام قالب را بپوشاند و ضخامت یکسانی داشته باشد. قالب را به مدت 10-8 دقیقه داخل فری با دمای 180 در جه سانتی گراد قرار می دهیم.

3

در ظرف دیگر تخم مرغ ها را به هم می زنیم و پوست لیموترش رنده شده را به آن اضافه می کنیم. مواد را با هم زن خوب مخلوط می کنیم تا زمانی که شکل آن زرد و به صورت خامه ای در بیاید. کنسرو شیر عسلی و آبلیمو را هم در حین هم زدن به آن اضافه می کنیم.

4

مخلوط لیمو را داخل خمیر پای می ریزیم و قالب را به مدت 15 دقیقه درون فری با دمای 180 درجه سانتی گراد می گذاریم. قالب را از فر خارج کرده و برای یک شب آن را داخل یخچال می گذاریم تا خنک شود.

5

برای درست کردن روی پای، خامه سرد شده را داخل ظرف می ریزیم و با هم زن مخلوط می کنیم تا کاملا شکل بگیرد. یک قاشق غذا خوری شکر را هم اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا سفت شود. خامه را داخل قیف های تزیین کیک می ریزیم و روی پای را با آن به صورت دلخواه تزیین می کنیم.

فرم ثبت نظرات
پربازدید ترین ها

مرغ سوخاری با باتر میلک

3 ادامه

سوپ ایتالیایی توسکا

2 ادامه

چیکن استراگانف

1 ادامه