FA EN

KOOSHAN

پواجا

Cooking

پواجا


زمان آماده سازی مواد: 60
زمان آماده پخت: 30
مناسب برای: 3نفر

مواد لازم

شیر 1 لیوان

شکر نصف استکان

مایه خمیر 1 قاشق غذاخوری

وانیل کمی

تخم مرغ 1 عدد

نمک کمی

آرد سفید 3 تا 3.5 لیوان

کره 1 قاشق غذاخوری

شکلات نوتلایی مقداری

مواد لازم دیگر

برای داخل پوآچا: شکلات صبحانه برای روی پوآچا: 1 عدد زرده تخم مرغ و1 قاشق مرباخوری شیر را با هم مخلوط کنید.

دستور پخت

1

شیر ولرم ، شکر ، وانیل ، خمیر مایه خشک و سفیده تخم مرغ را داخل ظرفی بریزید و با همزن دستی هم بزنید.(اگر از خمیر مایه خشک معمولی استفاده میکنید ابتدا شیر ولرم ، یک قاشق شکر و خمیر مایه را داخل ظرفی بریزید و 10 دقیقه صبر کنید تا خمیر مایه فعال شود سپس بقیه مواد را اضافه کنید)

2

سپس نمک و آرد را با کنترل اضافه کنید ابتدا با همزن دستی هم بزنید سپس با دست ورز بدید.آرد را به اندازه ای بریزید که خمیر نرمی شود و به دست نچسبد

3

وقتی که کار اضافه کردن آرد تمام شد یک قاشق غذاخوری پر کره نرم شده را به خمیر اضافه کنید و خوب ورز بدید.حدود 5 دقیقه ورز بدید تا کره کاملا به خورد خمیر برود.

4

روی خمیر سلفون بکشید و تا وقتیکه حجمش دو برابر شود استراحت بدید(حدود یک ساعت)سپس کمی ورز بدید تا هوای خمیر گرفته شود

5

خمیر را به 3 قسمت تقسیم کنید یا میتوانید به اندازه های کوچکتر تقسیم کنید. خمیر ها را گرد کنید و با وردنه کمی باز کنید. وسط خمیر یک قاشق غذاخوری پر شکلات صبحانه بذارید(میتوانید کمتر بذارید)و کمی روی خمیر بمالید

6

سپس را جمع کنید و با دست گرد کنید و مواظب باشد خمیر پاره نشود.خمیرها را با فاصله داخل سینی که کاغذ روغنی انداختید بذارید.قسمتی که خمیر بسته شده رو به پایین باشد.حدود نیم ساعت داخل سینی استراحت بدید.

7

برای روی پواجا : مخلوط زرده تخم مرغ و شیر را با فرچه روی پوآچا ها بزنید.سپس در فر 180درجه از قبل گرم شده بذارید و تا وقتی که سرخ شود بپزید.

فرم ثبت نظرات
پربازدید ترین ها

مرغ سوخاری با باتر میلک

3 ادامه

سوپ ایتالیایی توسکا

2 ادامه

چیکن استراگانف

1 ادامه