FA EN

KOOSHAN

اگر میخواهید چاق شوید شیر قهوه بخورید


علاقه به قهوه برای افراد لاغر بسیار خوشایند خواهد بود اگر با شیر میل شود . همانطور که میدانید قهوه یک نوشیدنی پرطرفدار است . که خواصی نیز دارد ،البته خواص قهوه بستگی به مقدار مصرف افراد در طول روز دارد. درصورتی‌که در مصرف آن زیاده‌روی نشود، به افزایش تمرکز، رفع خستگی و کاهش اشتها کمک می‌کند.

کافئین موجود در قهوه به‌سرعت جذب خون و از طریق سیستم عصبی موجب ترشح دوپامین در مغز می‌شود. با ترشح دوپامین احساس لذت و سرخوشی به شما دست می‌دهد. کافئین، هورمونی به‌نام آدنوزین را نیز کاهش می‌دهد و به همین دلیل، احساس خستگی و کمبود انرژی را از شما دور می‌کند. اما در این مطلب ما بررسی خواهیم کرد که اگر قهوه با شیر میل شود چه نتایجی را برای شما در بر خواهد داشت .
قبل از اینکه سراغ مزایای قهوه با شیر بریم ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر میخواهید شیر قهوه خوشمزه تری داشته باشید بهتر است از شیر پرچرب استفاده کنید . اما کسانی که میخواهند کالری کمتری دریافت کنند معمولا سراغ شیر کم چرب میروند .

فواید شیر قهوه


محققان دانشگاه ساندیاگو کالیفرنیا پس از بررسی 19.400 نفر از علاقه مندان به نوشیدن قهوه و چای با شیر و شکر به این  نتیجه رسیدند که اضافه کردن شیر و شکر به نوشیدنی های گرم آنها را تبدیل به بمبی از کالری می کند. جالب است بدانید با افزودن شیر و شکر به یک فنجان قهوه در حقیقت روزانه 69 کالری انرژی اضافه وارد بدن میشود.
به زبان ساده تر میتوان اینگونه گفت : شیر قهوه کافئین زیادی دارد و به‌همین دلیل به هنگام مصرف، کالری زیادی وارد بدن و باعث چاقی می‎شود. معمولا ما برای خوش‌طعم شدن شیر قهوه، از خامه، شکر یا عسل استفاده می‌کنیم که کالری این نوشیدنی را بیشتر می‎کند و چاق‌کننده است. در واقع کافئین موجود در شیر قهوه، به‌علت آن‌که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، اشتها را هم زیاد می‌کند.بنابراین افراد لاغر که نیاز به اشتها و افزایش وزن دارند شیر قهوه میتواند یک محرک خوب برای آنها باشد .

فواید دیگر شیر قهوه :


کسانی که شیر کمتر مصرف می‌کنند، با افزودن شیر به قهوه از فواید کلسیم آن بهره می‌برند. درصورتی‌که اسید معده شما زیاد است و موقع خوردن قهوه تلخ معده‌درد می‌شوید، اضافه کردن شیر به کاهش اسید معده نیز کمک می‌کند.

اگر از علاقمندان به نوشیدن قهوه قبل از خواب هستید، برای جلوگیری از بی‌خوابی به فنجان خود شیر اضافه کنید. شیر در کاهش دمای قهوه نیز موثر است، بنابراین ممکن است احتمال آسیب به مری را کاهش دهد.

 

سالم بمانید و شاد

گروه تولید محتوای کوشان

فرم ثبت نظرات
اخبار دیگر